Kategorie porad
Najnowsze foto komentarze
12.10.2016 23.05 neutralny
Schody stoją Wykonawca posługiwał się ręczną...
04.09.2016 08.59 pozytywny
dodał: REMBUD2004
współpraca i kontakt z inwestorami przebiegał...
02.09.2016 20.02 pozytywny
dodał: REMBUD2004
Świetny kontakt z inwestorami, Rozliczenia pr...
Media o SzukajFachowca.pl
Radiowa Trójka
Wprost
TVP3
Więcej Porad
  Forum budowlane (549 wątków)
sortuj wg.
Oświetlenie pokoju (1) Kazoodoo
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

19-04-2018 | 01:17
pękający taras betonowy obłożony gresem (0) vilnouve
(Wokół domu / Tarasy i balkony) 
 

W 8 letnim budynku jednorodzinnym taras wylany na gruncie zaczął pękać i zapadać się na obrzeżu. Ściany tarasu są wykanonane z pustaków fundamentowych a taras wylany jest z betonu i obłożony gresem. Prawdopodobnie beton przed wylaniem nie został zazbrojony lub grunt na którym został wylany taras nie został wystarczająco zagęszczony. Czy jest jakiś sposób naprawy tarasu bez konieczności całkowtego jego skucia ? Chcielibyśmy doprowiadzić taras do stanu używalności metodą jak najmniej inwezyjną.

15-04-2018 | 09:58
TIM Hydraulik (0) daro57
(Budowa domu / Stan surowy zamknięty) 
 

Ostrzegam wszystkich przed zleceniem jakiejkolwiek inwestycji tej firmie. Małżeństwo złodziei i oszustów nie znających się kompletnnie na fachu hydraulika. Wszędzie biorą zadatki, zaliczki i nie kończą robót lub je partolą. Przeprowadzają się co kilka miesięcy do wynajmowanych domów bo są ścigani przez wierzycieli. Jeżeli ktoś chce znać szczegóły proszę o kontakt mailowy daro57@o2.pl.

06-04-2018 | 10:39
Własny biznes (1) matyldaaa
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

28-03-2018 | 11:55
Poszukujemy do współpracy ekip ogólnobudowlanych. (2) Maciejlesniewicz
(Wykończenia / Wykańczanie wnętrz) 
 

Firma zajmująca się remontami sklepów i biur poszukuje do współpracy ekip ogólnobudowlanych.

Oczekujemy:
- Doświadczenia w pracach remontowych; stawianie ścian GK, malowanie ścian, układanie posadzek (płytki, panele, wykładziny, etc.), montaż sufitów podwieszanych (GK, rastrowe, pełne mineralne, etc.). Jednym słowem szukamy ekipy, która wejdzie na budowę i będzie w stanie sobie poradzić z typowymi pracami wykończeniowymi.
- Dyspozycyjności, pracujemy z sieciami handlowymi w związku z czym pojawia się często potrzeba pracy w delegacji (mile widziane)
- Odpowiedzialności w działaniu,
- Chęci rozwoju i zdobywania nowych umiejętności
- Atutem będzie również umiejętność wykonania podstawowych prac w zakresie wod.kan. i elektryki

Oferujemy:
- Godziwe i terminowe wynagrodzenie, uzależnione od ilości wykonanej pracy i sprawności przeprowadzanych projektów
- Narzędzia do pracy; w zależności od ustaleń działacie na swoim sprzęcie bądź na naszym
- Realizację naprawdę wyjątkowych projektów dla największych firm w kraju
- Atmosferę partnerstwa, zależy nam na obopólnym zadowoleniu i wzajemnym zaufaniu

26-03-2018 | 20:42
Pozwolenie na budowę (1) maczynski
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

10-03-2018 | 12:21
Fototapety do sypialni (2) ptaszek
(Wnętrza / Sypialnia) 
 

Cześć. Czy np. taka fototapeta do sypialni to Waszym zdaniem dobry pomysł?

06-03-2018 | 14:59
elektryka (0) jacyna
(Instalacje / Oświetleniowe) 
 

Witam  wykonujemy instalacje elektryczne 45 zł za punkt z materiałem

26-02-2018 | 16:29
Meble ogrodowe (0) kalinax
(Wokół domu / Tarasy i balkony) 
 

26-02-2018 | 08:56
Promocje na materiały budowlane i wykończeniowe (1) maczynski
(Budowlane materiały / inne) 
 

22-02-2018 | 18:46
LA DEVELOPMENT Artur Łapiński (0) denzelit
(Wykończenia / Wykańczanie wnętrz) 
 

Przestrzegam !!!!!!!

KRÓTKA HISTORIA REMONTU WYKONANEGO PRZEZ ARTUR ŁAPIŃSKI DEVELOPMENT:

Umowa na remont kawalerki podpisana 25 września z zakończeniem remontu do 25 października
Remontt przedłuża się o trzy tygodnie. Pomimo tego chcę zapłacić Arturowi Łapińskiego umówiona kwotę. Mailowo otrzymuje od niego potwierdzenie co do zgodności kwoty.  Po tym fakcie przelewam ostateczną kwotę zapłaty na rzecz Artura Łapińskiego + dodatkowa kwota dla jego podwykonawcy p. Jacka w gotówce za wszystkie dodatkowe prace, które wynikły w trakcie remontu.
Przelałem pieniądze pomimo wielu poprawek wyłapywanych na bieżąco przeze mnie (część z nich została zauważona dopiero po przelewie). Właściciel Artur Łapiński niedostatecznie kontrolował wynajętego przez siebie podwykonawcę do prac zresztą jego samego trzeba było kontrolować.

  • Stłuczona szyba prysznicowa (szybę stłukli po przelewie płatności)
  • Porysowane płytki (to zauważyłem kilka dni po przelewie
  • Ukrywanie poszczerbionych płytek pod grubą warstwą siliconu, uprzedzałem aby wymienić te płytki.
  • Montaż szafki łązienkowej krzywo, szafka zdezelowana przez Artur Łapiński (osobiście ją montował) przerobiona z chamsko wkręconymi wkrętami z zewnątrz szafki w politurę, zaślepki plastikowe widoczne, szafka z porysowaną politurą, odpryskami. Można było zachować mocowanie na kołki od wewnątrz jak w oryginale, ale prościej było zniszczyć szafkę. Poprawił mocowanie szafki, ale jej wyglądu z zewnątrz nie da się naprawić.
  • Toaleta osadzona za nisko, siedzi się jak na dziecinnym taborecie, trzeba było wzywać przedstawieciela do wyregulowania spłuczki. To leży w gestii montażysty.
  • Płyta OSB źle przykręcona do kantówek (albo w ogóle) ( podłoga skrzypi pod nogami)
  • Kontakty źle zamocowane - wyskakują gniazdka ze ściany
  • Porysowany, poszczerbiony chrom z nakrętek baterii prysznicowej w trakcie przykręcania do ściany, Bateria krzywo przykręcona. Trzeba było palcem to pokazać aby poprawili.

Przymknąłem oczy … zrobiłem przelew wg umowy i potwierdzenia mailowego ze strony Artur Łapiński odnośnie zgodności kwoty.
Po przelewie do wykonania pozostał montaż drzwi przesuwnych łazienkowych, szyby prysznicowej + poprawki wymiany porysowanych płytek, krzywo zamontowanej armatury, domalowania itp. Pan Artur Łapiński przyszedł w towarzystwie podwykonawcy p. Jackiem po tygodniu od przelewu. Na moich oczach Artur Łapiński montuje drzwi przesuwne za nisko (szorują po podłodze), poprawia zostawiąjąc widoczne dziury po kołkach zamontowanych w złym miejscu.
W tym samym czasie NA MOICH OCZACH TŁUKĄ W CAŁOŚCI SZYBĘ PRYSZNICOWĄ. Po tym zdarzeniu właściciel Artur Łapiński wychodzi z domu z informacją że się odezwie. Przez najbliższe co najmniej dwa dni brak kontaktu. Po mailu ode mnie pisze zwrotnie że szybę odkupi najszybciej jak będzie mógł i zamontuje. Przez najbliższe dwa tygodnie nie reaguje na żadne z mojej strony telefony, maile, sms-y. Wysyłam oficjalne pismo do właściciela Artura Łapińskiego, który po dwóch dniach odpowiada że odda połowę pieniędzy żądając zapłaty za czynności na które co do zapłaty nigdy się nie umawialiśmy. Wszystko było uregulowane ostatecznie przelewem + gotówka dla jego podwykonawcy. Odmawiam zaskoczony bezczelnością i tak beznadziejnym załatwianiem sprawy. Wysyłam monit który zostaje odebrany, zwrotu pieniędzy za stłuczoną szybę przysznicową nadal brak, założyłem sprawę w sądzie.

PODSUMOWANIE:
Trzeba dokładnie pilnować, pokazywać palcem co jest nie tak, żadać poprawy, odliczać od ręki zniszczone płytki, materiał, zniszczone szafki, odliczać za grzebanie się z robotą – ja tego nie zrobiłem, ale żadam zwrotu pieniędzy za stłuczoną szybę prysznicową + koszty jej montażu przez inną ekipę.
PS. Firma ta zawiesza i wznawia działalność wg CEIDG


20-02-2018 | 00:00
Urządzenia do gastronomii (1) bednar
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

Prowadzimy niedużą gastronomię, mamy stary zużyty sprzęt ale najbardziej brakuje nam zmywarki, może ktoś polecić coś co posłuży trochę dłużej i nie będzie kosztowało fortuny?

13-02-2018 | 14:29
Tomasz Deszler -Dexter Ilawa - OSZUSCI!!!! (0) tombau
(Inne / Inne) 
 

Najgorsza firma jaka znam Tomasz Dreszler - Dexter. Zrobili fuszerke calego domu wszystko bylo poprawiane przez inne firmy. Tyle nerwow co tracimy nadal na poprawach to szok. Byli 3 dni w naszym domu sami po naszym powrocie nie bylo widac nic w domu tylko kurz, prosze sobie wyobrazic ze pod nasza nieobecnosc ulozyli panele z fugami a nastepnie zaczeli robic gladz w zaden sposob nie zabezpieczajac paneli. Jak do ujrzelismy zrobilismy awanture a Pan Wojtek z tej firmy bardzo sie oburzyl ze mamy jakies pretensje o kolejnosc prac , gdyz jak stwierdzil po co zabezpieczac podlogi skoro tu w tym dom u bedzie jeszcze odbywalo sie malowanie. Uwierzcie rece mi opadly!!!!  Wymieniali elektryke , wlasciciel firmy przywiozl z soba mlodego chlopaka - laika ktory wydaje mi sie robil to pierwszy raz w tym momencie maz siedzi i sie meczy  gdyz nawet gniazdek nie da sie zamocowac tyle jest napchanych kabli. W polowie domu nie dziala prad. Lazienka jest cala do skucia fachowiec z tej firmy ukladal plytki gresowe za ktore placilismy po 120-130 zl  na kliny. w wc zamiast cieplej i zimnej wody tak jak bylo wczesniej fachowiec zrobil tylko zimna mimo ze pytal jaka ma byc, kolanko zle zlutowal ze zalalo nam dom. Gladzie polozyli jedna warstwe i to wszedzie poprzecierane w oczy klamali ze jest 2 warstwy. Jak maz kupil lampe i zaczal sprawdzac na scianach ( z plyt gipsowych) byly gory i doliny,  musielismy brac 2 firme ktora wszystko poprawiala gdyz nie bylo szans na pomalowanie scian. W tym momencie Tomasz Deszler z Ilawy nie odbiera telefonow zablokowal nasze nr, ma to wsdzytsko gdzies. Odpisal  2 tyg temu ze jest na wczasach!!! Sprawa trafi do sadu juz jest u naszego adwokata. UWAZAJCIE NA FIRME TOMASZ DESZLER!!!!!!!!!!!!

09-02-2018 | 18:45
Tomasz Deszler -Dexter Ilawa - OSZUSCI!!!! (0) tombau
(Inne / Inne) 
 

Najgorsza firma jaka znam Tomasz Dreszler - Dexter. Zrobili fuszerke calego domu wszystko bylo poprawiane przez inne firmy. Tyle nerwow co tracimy nadal na poprawach to szok. Byli 3 dni w naszym domu sami po naszym powrocie nie bylo widac nic w domu tylko kurz, prosze sobie wyobrazic ze pod nasza nieobecnosc ulozyli panele z fugami a nastepnie zaczeli robic gladz w zaden sposob nie zabezpieczajac paneli. Jak do ujrzelismy zrobilismy awanture a Pan Wojtek z tej firmy bardzo sie oburzyl ze mamy jakies pretensje o kolejnosc prac , gdyz jak stwierdzil po co zabezpieczac podlogi skoro tu w tym dom u bedzie jeszcze odbywalo sie malowanie. Uwierzcie rece mi opadly!!!!  Wymieniali elektryke , wlasciciel firmy przywiozl z soba mlodego chlopaka - laika ktory wydaje mi sie robil to pierwszy raz w tym momencie maz siedzi i sie meczy  gdyz nawet gniazdek nie da sie zamocowac tyle jest napchanych kabli. W polowie domu nie dziala prad. Lazienka jest cala do skucia fachowiec z tej firmy ukladal plytki gresowe za ktore placilismy po 120-130 zl  na kliny. w wc zamiast cieplej i zimnej wody tak jak bylo wczesniej fachowiec zrobil tylko zimna mimo ze pytal jaka ma byc, kolanko zle zlutowal ze zalalo nam dom. Gladzie polozyli jedna warstwe i to wszedzie poprzecierane w oczy klamali ze jest 2 warstwy. Jak maz kupil lampe i zaczal sprawdzac na scianach ( z plyt gipsowych) byly gory i doliny,  musielismy brac 2 firme ktora wszystko poprawiala gdyz nie bylo szans na pomalowanie scian. W tym momencie Tomasz Deszler z Ilawy nie odbiera telefonow zablokowal nasze nr, ma to wsdzytsko gdzies. Odpisal  2 tyg temu ze jest na wczasach!!! Sprawa trafi do sadu juz jest u naszego adwokata. UWAZAJCIE NA FIRME TOMASZ DESZLER!!!!!!!!!!!!

09-02-2018 | 18:40
Instalacja PPOŻ w jednym pomieszczeniu (0) maczynski
(Instalacje / Przeciwpożarowe ) 
 

Czy ktoś z was ma doświadczenie w instalacji rozwiązań typu https://ksk.lublin.pl/systemy-sygnalizacji-pozaru/ w budynkach prywatnych? Chodzi o dobór odpowiedniego optymalnego rozwiązania do pomieszczenia z dokumentami.

02-02-2018 | 15:39