Kategorie porad
Najnowsze foto komentarze
12.10.2016 23.05 neutralny
Schody stoją Wykonawca posługiwał się ręczną...
04.09.2016 08.59 pozytywny
dodał: REMBUD2004
współpraca i kontakt z inwestorami przebiegał...
02.09.2016 20.02 pozytywny
dodał: REMBUD2004
Świetny kontakt z inwestorami, Rozliczenia pr...
Media o SzukajFachowca.pl
Radiowa Trójka
Wprost
TVP3
Więcej Porad
  Forum budowlane (461 wątków)
sortuj wg.
TIM Warszawa Ursus (0) daro57
(Instalacje / Hydrauliczne) 
 

Ostrzegam wszystkich przed zleceniem jakiejkolwiek inwestycji tej firmie. Małżeństwo złodziei i oszustów nie znających się kompletnnie na fachu hydraulika. Wszędzie biorą zadatki, zaliczki i nie kończą robót lub je partolą. Przeprowadzają się co kilka miesięcy do wynajmowanych domów bo są ścigani przez wierzycieli. Jeżeli ktoś chce znać szczegóły proszę o kontakt mailowy daro57@o2.pl.

dzisiaj | 09:43
Zamówienia publiczne (0) maczynski
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

22-03-2017 | 09:11
Zatrudnię ekipę do montażu elewacji wentylowanej (0) tokbud
(Budowlane / Izolacje termiczne) 
 

Zlecę montaż 5000 m2 elewacji wentylowanej z płyt alucobond. Budynek użyteczności publicznej w Lublinie. Kontakt: inwestycje@tokbud.pl tel. 81 468 40 20

20-03-2017 | 08:47
Duży remont (2) matyldaaa
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

09-03-2017 | 11:47
Laserowe cięcie blach? (0) matyldaaa
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

Czy ktoś wie może, czy prócz firmy http://abc.colorex.pl w Krakowie zajmuje się cięciem bachy laserowo? Koniecznie zależy mi na wykonanu usługi dość szybko i sprawnie. 

01-03-2017 | 13:25
TIM firma z Warszawa Ursus (1) daro57
(Instalacje / Hydrauliczne) 
 

Ostrzegam wszystkich przed zleceniem jakiejkolwiek inwestycji tej firmie. Małżeństwo złodziei i oszustów nie znających się kompletnnie na fachu hydraulika. Wszędzie biorą zadatki, zaliczki i nie kończą robót lub je partolą. Przeprowadzają się co kilka miesięcy do wynajmowanych domów bo są ścigani przez wierzycieli. Jeżeli ktoś chce znać szczegóły proszę o kontakt mailowy daro57@o2.pl.

19-02-2017 | 16:02
TBA Studnie Głębinowe Rybnik Żory Pszczyna (0) tbawiert
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

Cześć - mam na imię Tadeusz, ukończyłem geologię stosowaną oraz od 25 lat zawodowo zajmuję się hydrogeologią  górniczą pracując w przemyśle wydobywczym oraz dodatkowo zarządzam niewielką firmą wiertniczą, wykonującą głównie studnie głębinowe, na potrzeby klientów indywidualnych. W tym poscie chciałbym poruszyć fakty i mity  związane z eksploatacją  wód podziemnych studniami wierconymi powszechnie nazywanymi studniami głębinowymi.  

Na podstawie wieloletnich doświadczeń stwierdzam, iż w tym temacie  wiedza  ludzi jest niewystarczająca oraz często mylna, co w konsekwencji doprowadza do nielogicznych oraz błędnych decyzji inwestycyjnych.
Poniżej udzielę kilku rad, co być może uchroni kogoś przed znacznym odchudzeniem portfela oraz zszarganymi nerwami. 
  • Wiara Czy Nauka o to jest pytanie czyli radiesteta kontra hydrogeolog  
W ludziach istnieje mocno zakorzenione przekonanie, iż najskuteczniejszą metodą poszukiwania wód podziemnych jest radiestezja zwana powszechnie różdżkarstwem. 
W myśl tej tezy człowiek obdarzony specyficznymi zdolnościami jest w stanie wykryć niemierzalną a więc tajemną energią  emitowaną przez  wodę przy pomocy prostych narzędzi takich jak różdżka lub wahadełko. Dzięki paranormalnym zdolnościom radiesteta jest w stanie precyzyjnie zlokalizować przebieg tzw. "żył wodnych", głębokość ich zalegania, wydajność oraz czasem jest w stanie określić chemizm przepływającej wody.
Jeżeli to kogoś nie przekona przytoczę argumentację, którą często posługuję się podczas rozmów w klientami - zagorzałymi zwolennikami paranormalnych sposobów poszukiwania wody. W dyskusji nigdy nie neguję wiary w skuteczność metody - w końcu każdy człowiek może wierzyć w cokolwiek, natomiast zdecydowanie obstaję przy odpowiedzialność zawodowej różdżkarzy. Kiedy klient nalega na poszukiwanie wody metodami radiestezji, odpowiadam nie wiedzę problemów pod warunkiem spisania wniosków końcowych z przeprowadzonych poszukiwań - mianowicie precyzyjnego zlokalizowania miejsca wiercenia wraz z jego trwałym zaznaczeniem w terenie, określeniem głębokości wiercenia, zalegania lustra wody, oraz oszacowaniem wydajności przyszłej studni. Na zakończeniu notatki należy zamieścić oświadczenie o partycypowaniu radiestety w kosztach wykonania studni w sytuacji gdy diagnoza będzie błędna. 
Świadomość odpowiedzialności finansowej jest tym czynnikiem, iż do tej pory  żaden radiesteta nie podpisał się pod takim oświadczeniem.  
  • Kilka słów o nas czyli co to jest TBA 
 TBA – Studnie Głębinowe jest firmą rodzinną, która wykształcenie akademickie oraz doświadczenie pozyskane podczas wielu lat pracy w branży hydrogeologii górniczej przełożyła na pragmatyczne sposoby pozyskiwania wody podziemnej do celów użytkowych. W pracy posługujemy się rzetelnością oraz zasadą minimalizacji kosztów przy maksymalizacji efektów, co przekłada się na konkurencyjność firmy na rynku. W celu znaczącego wyeliminowania ryzyka inwestycyjnego oraz oszacowania kosztów, zawsze wykonujemy naukową analizę hydrogeologiczną miejsca wiercenia, zapoznając klienta z jej wynikami. Na tej podstawie klient jest informowany, czego należy się spodziewać w obszarze wiercenia oraz jakie są koszty przyszłej inwestycji. Analiza hydrogeologiczna jest bezpłatna i niezobowiązująca zaś odwierty wykonujemy bez zanieczyszczenia i degradacji miejsca wiercenia, lekkim i małogabarytowym sprzętem wiertniczym.
  • Nasza Oferta Obejmuje
- studnie wiercone
- pompy głębinowe z osprzętem
- kompleksowe przyłącza studzienne
- studzienki rewizyjne
- odwierty pod pompy ciepła

 

  • Miasta i gminy stanowiące obszar naszych prac:
Hażlach – Brzeszcze – Ciasna – Cieszyn – Czechowice – Dziedzice – Czerwionka Leszczyny – Gliwice – Goczałkowice – Zdrój – Herby – Jastrzębie Zdrój – Jaworzno – Kobiór – Kochanowice – Krupski Młyn – Kuźnia Raciborska – Lubliniec – Lyski – Marklowice – Miedźna – Mikołów – Nędza – Orzesze – Pawłowice – Pietrowice Wielkie – Pilchowice – Pszczyna – Pyskowice – Racibórz – Ruda Śląska – Rudnik – Rudziniec – Rybnik – Sośnicowice – Strumień – Suszec – Świerklany – Toszek – Tworóg – Tychy – Wielowieś – Wodzisław Śląski – Woźniki – Zabrze – Zebrzydowice – Żory
  

13-02-2017 | 07:46
Jonizator powietrza? (0) maczynski
(Wnętrza / Pokój dla dziecka) 
 

Zastanawiam się nad zakupem jonizatora powietrza takiego jak tu http://sklep.poradnia.pl/jonizator-powietrza-ionex.html jednak zastanawiam się czy takie urządzenie ma sens? Czy ktoś z Was takie posiada i może podzielić się opinią? 

18-01-2017 | 19:58
(0) maczynski
(Wnętrza / Pokój dla dziecka) 
 

16-01-2017 | 14:09
Lampy solarne? (0) maczynski
(Wokół domu / Oświetlenie) 
 

16-01-2017 | 14:02
Na co zwrócić uwagę przy wynajmowaniu mieszkania? (0) maczynski
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

W końcu podjęłem decyzje o wyprowadce od rodziców, nawet przeglądam oferty wynajmu mieszkań na https://tabelaofert.pl/mieszkania-na-wynajem/lodz-widzew jednak to mój pierwszy wynajem i nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę. Może ktoś ma taką wiedzę i może mi pomóc? 

09-01-2017 | 19:42
Jak wybrać wózek widłowy? (0) kaper3a
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

06-01-2017 | 19:26
fundamenty (0) supermario
(Budowlane / Fundamenty, wykopy) 
 

szukam firmy ktora zrobi fundamenty lub plyte fundamentowa 120 qm dom parterowy bez piwnicy prosze o ceny z materialem robocizna

 

miejscowosc Mierzecice ( slaskie )

30-12-2016 | 16:02
Szukam Kierownika Budowy - Wiosna / Lato 2017 (0) defnet
(Doradztwo i eksperci / Nadzór budowlany) 
 

Poszukujemy osoby na stanowisko Kierownik Budowy w Gdowie przy budowie domu jednorodzinnego.
Czas pracy na przełomie czerwca/lipca.

 

30-12-2016 | 13:30
Szukam Architekta z uprawnieniami konstrukcyjnymi. (0) defnet
(Architektura i projekty / Projekty budynków) 
 

Szukam Architekta, jak w temacie. Z uprawnieniami kosntrukcyjnymi.

Małopolska - Kraków - Gdów.

Proszę o kontakt.

30-12-2016 | 13:26