Kategorie porad
Najnowsze foto komentarze
12.10.2016 23.05 neutralny
Schody stoją Wykonawca posługiwał się ręczną...
04.09.2016 08.59 pozytywny
dodał: REMBUD2004
współpraca i kontakt z inwestorami przebiegał...
02.09.2016 20.02 pozytywny
dodał: REMBUD2004
Świetny kontakt z inwestorami, Rozliczenia pr...
Media o SzukajFachowca.pl
Radiowa Trójka
Wprost
TVP3
Więcej Porad
  Forum budowlane (58 wątków)
sortuj wg.
Budowanie energooszczędne bez błędów (1) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Bloczki i zaprawa to podstawowe elementy ściany z betonu komórkowego. Jednak, aby budynek mógł spełniać kryteria energooszczędności należy koniecznie pamiętać o pozostałych systemowych rozwiązaniach, by nie  zaprzepaścić całej idei budowania energooszczędnego.
 
Pierwszy element systemowy dopełniający ściany, to prefabrykat nadprożowy. Są to belki nadprożowe wykonane ze zbrojonego, „ciepłego” betonu komórkowego. Można je stosować w otworach okiennych i drzwiowych mających rozpiętość do 2,5 m. Najważniejszą cechą tych elementów nadprożowych jest zbliżona do bloczków izolacyjność cieplna. Gdybyśmy zastosowali w tych miejscach typowe rozwiązania żelbetowe, to powstaną mostki termiczne, przez które ciepło będzie uciekać niemal bez oporu. Prefabrykaty nadprożowe eliminują możliwość powstania mostka cieplnego w tym newralgicznym miejscu muru. W przypadku prefabrykatów nadprożowych musimy pamiętać, że są to elementy z wtopionym wewnątrz zbrojeniem. Stąd należy je układać tylko w odpowiedniej pozycji (pomaga w tym etykieta z tekstem przyczepiona do belki). Belek nie można docinać, są zaprojektowane dla określonych rozpiętości otworów.
 
Drugim ważnym elementem jest wieniec obwodowy. Wieniec żelbetowy spaja cały budynek zapobiegając siłom rozporowym, jest jednak wykonany z innego materiału niż beton komórkowy. Z problemem tym można sobie poradzić stosując rozwiązanie systemowe. Wykonanie wieńca zaczyna się od wymurowania ścianki okalającej z bloczków z betonu komórkowego. Dzięki ściance wieniec żelbetowy nie będzie widoczny z zewnątrz budynku. Dodatkowo tynk zewnętrzny będzie nakładany na jednolitą powierzchnię z betonu komórkowego. Wieniec ociepla się kilkucentymetrową warstwą izolacji cieplnej (płytami z wełny mineralnej lub styropianem). Pominięcie tego etapu może być kosztownym błędem, którego nie dałoby się poprawić. Następnie  montuje się zbrojenie z prętów stalowych oraz deskowanie. Prace związane z wieńcem kończy się zalaniem konstrukcji mieszanką betonową.
 
 
 

 
 
www.hplush.pl
 

 

07-10-2015 | 09:02
Co to jest mostek termiczny? (0) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Mostek termiczny (zwany też cieplnym) to element ściany, który znacznie łatwiej przewodzi ciepło niż pozostała jej część. Przykładem jest zaprawa klejowa dookoła bloczków betonu komórkowego. Zaprawa przewodzi ciepło czterokrotnie lepiej niż beton komórkowy, a więc ucieka tędy cztery razy więcej ciepła. W związku z tym podczas budowania bardzo ważne jest ograniczanie mostków termicznych do minimum, bowiem utrata ciepła jest wprost proporcjonalna do wielkości mostka termicznego. Zbyt duże mostki mogą nawet spowodować zawilgocenie ścian w pomieszczeniach.
 
Mostki termiczne są elementem nieuniknionym, ale trzeba zadbać, by były jak najmniejsze. Idealnym rozwiązaniem na zmniejszenie ryzyka, jakie niosą mostki termiczne jest budowanie ścian z bloczków betonu komórkowego i łączenie ich zaprawą cienkowarstwową. Beton komórkowy słynie z tego, że można z niego budować niezwykle precyzyjnie, a bloczki mają odchyłki wymiarowe nie przekraczające 1 mm. To z kolei pozwala na zastosowanie zapraw cienkowarstwowych, potocznie zwanych klejowymi – spoiny mają grubość  1÷2 mm. Dla porównania zaprawa tradycyjna ma grubość od 8 do 15 mm. Dzięki cienkiej spoinie ogranicza się do minimum straty ciepła, a zmniejszając 10-krotnie grubość spoiny, powodujemy, że mostki termiczne są praktycznie niezauważalne.
 
 
 
 

 
 
www.hplush.pl
 

30-09-2015 | 16:51
Nośność muru a spoiny cienkowarstwowe (0) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Bloczki z betonu komórkowego łączy się spoinami cienkowarstwowymi. Jest to jedna z ich najważniejszych zalet, bowiem właśnie spoiny dają spore oszczędności kosztów budowy oraz poprawiają parametry izolacyjne ścian i ich nośność.
 
Co istotne, spoiny cienkowarstwowe dają wzrost nośności muru, mimo że można spotkać się z błędnymi opiniami zwłaszcza wśród samozwańczych „fachowców od wszystkiego”, że im grubsza będzie warstwa spoiny, to ściana będzie mogła przenieść większe obciążenie.
 
Sytuacja jest zupełnie odwrotna. Ponieważ spoina stanowi najsłabszy element muru, to im cieńsza jest jej warstwa, tym ściana będzie mocniejsza i przeniesie więcej obciążeń.
 
Można tu posłużyć się analogią do klejów typu Super Fix, które w przeciągu kilku sekund sklejają dwie powierzchnie tworząc mocne połączenie, ale tylko pod warunkiem zastosowania bardzo cienkiej warstwy. Jeżeli warstwa klejąca tego samego kleju osiągnęłaby np. 5 mm, to połączenie tych dwóch powierzchni albo w ogóle nie byłoby możliwe , albo byłoby niezwykle słabe. Podobnie jest ze spoinami w murach.
 
Warto też pamiętać o kosztach. Cienka spoina to 1-3 mm, zaś tradycyjna nawet 15 mm. Przy ścianie z bloczków H+H o grubości 24 cm musimy liczyć się ze zużyciem około 2,4 kg zaprawy do spoin cienkowarstwowych i około 1,5 litra wody na każdy metr kwadratowy ściany. Koszt takiego rozwiązania to ok. 2 zł/m2. Tradycyjna zaprawa podnosi koszt kilkakrotnie.
 
 
 

 
 
 
http://www.hplush.pl

23-09-2015 | 11:23
Wykończenie wnętrz  jak wykorzystać beton komórkowy (0) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Bloczki i płytki z betonu komórkowego są we wnętrzach konkurencją dla płyt gipsowo-kartonowych. Dzięki nim można nawet bardziej precyzyjnie niż z płyt g-k dopasować i duże i małe elementy wykończeniowe. Beton komórkowy H+H można swobodnie kształtować, dzięki temu wykonanie ścianek o skomplikowanych kształtach, w tym łuków, nie jest trudne. Możliwości zastosowań cienkich bloczków H+H , a dokładnie płytek, do aranżacji wnętrz jest wiele. Mogą one posłużyć nie tylko do stawiania ścian działowych, ale też między innymi do obudowy kominków, wanien i umywalek, stelaży instalacyjnych w łazience, brodzików czy zabudowy kuchni. Z takich płytek możemy także wykonywać półki oraz szafki w łazience i w kuchni. Co istotne beton komórkowy jest odporny na wilgoć, pleśń, grzyby, a to ważne w wilgotnych pomieszczeniach.
 
Obudowa wanny czy brodzika wykonana starannie z betonu komórkowego H+H jest na tyle gładka, że można na niej kłaść np. płytki ceramiczne bez konieczności wygładzania powierzchni. Jednak w miejscach narażonych na zalewanie wodą, konieczne jest wykonanie izolacji przeciwwilgociowej - najprościej zrobić to tzw. płynną folią nałożoną w 2-3 warstwach. Na takiej izolacji można bezpośrednio przyklejać płytki. W innych miejscach, nie narażonych na bezpośredni kontakt w wodą, nic innego jak tylko klej do płytek nie jest potrzebne.
 
Do obróbki betonu komórkowego wystarczą proste, znane wszystkim „złotym rączkom” narzędzia jak: ręczna piła widiowa  młotek z gumowym obuchem, paca do szlifowania nierówności, rylec, kielnia zębata do rozprowadzania spoiny.
 
 
 
 
 

http://www.hplush.pl
 

15-09-2015 | 14:59
Czy można łączyć bloczki z betonu komórkowego z cegłami w konstrukcji jednego budynku? (0) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Łączenie w jednej budowie różnych materiałów murowych nie jest zalecane. Jest to spowodowane przede wszystkim różnymi wartościami rozszerzalności i skurczu termiczno-wilgotnościowego. Na styku różnie „pracujących” materiałów ściennych może dochodzić do powstawania rys.
To zalecenie łatwo spełnić w przypadku budownictwa jednorodzinnego, gdzie inwestycje są z reguły wykonywane jednym rodzajem materiału, bez łączenia kilku materiałów ściennych.
Jednak są takie budowy, gdzie połączenia technologii murowych nie da się uniknąć. To na przykład budynki przemysłowe czy handlowe, gdzie bardzo często dochodzi do wypełniania materiałem murowym konstrukcji żelbetowej. Występuje wówczas styk mur – żelbet (i to nie musi być tylko beton komórkowy).
W niektórych budynkach wielorodzinnych także stosuje się różne materiały na różne ściany. Na przykład ściany zewnętrzne stawia się z betonu komórkowego, a wewnętrzne nośne z bardziej wytrzymałych materiałów jak np. silikaty.

 

 

 

http://www.hplush.pl/

10-09-2015 | 10:41
Beton autoklawizowany  co to jest? (0) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Czy beton komórkowy jest tym samym co autoklawizowany? Autoklawizacja to proces obróbki betonu, a nie jego rodzaj. Synonimem betonu komórkowego jest określenie gazobeton, często w Polsce stosowane zamiennie do nazwania najbardziej powszechnego dziś materiału budowlanego.
 
Natomiast można powiedzieć, że w tej chwili nie istnieje beton komórkowy, który nie byłby autoklawizowany, bowiem bez tego procesu nie osiągnąłby swoich parametrów technicznych.
 
Cóż to jest ta autoklawizacja? Beton jest utwardzany w cylindrycznych, hermetycznie zamykanych zbiornikach ciśnieniowych nazywanych właśnie autoklawami. Wykorzystuje się do tego procesu nasyconą parę wodną oraz wysokie ciśnienie i bardzo wysoką temperaturę - do 200 0C. Co istotne, ta metoda została wynaleziona w 1923 roku w Szwecji, i jest stosowana do dziś w fabrykach produkujących beton komórkowy.  Dzięki autoklawizacji beton komórkowy zyskuje wytrzymałość, trwałość, mrozoodporność
 
 
 
 

 
 
http://www.hplush.pl

02-09-2015 | 18:18
Jak wysokie budynki można stawiać z betonu komórkowego? (0) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Wytrzymałość betonu komórkowego na ściskanie jest mniejsza niż innych materiałów murowych, jednak całkowicie wystarczającą do budowania budynków o czterech czy pięciu kondygnacjach.
 
Przy wyborze bloczków należy wziąć pod uwagę ich klasę gęstości i wraz z nią ich wytrzymałość, która waha się od 2 do 6 MPa (megapaskali). Od tego parametru zależy wytrzymałość ściany na ściskanie. Jednak by obliczyć pełną wytrzymałość muru, należy uwzględnić też dokładność wykonania produktów oraz zastosowaną do ich łączenia zaprawę murarską. Wówczas wytrzymałość ściany wykonanej z betonu komórkowego praktycznie nie różni się od wytrzymałości ścian wykonanych z innych popularnych rozwiązań ściennych. Należy również pamiętać, że nie ma konieczności stosowania materiałów ściennych o wytrzymałości na ściskanie powyżej 10 MPa. Mur wykonany z takich elementów najczęściej jest mocno „przewymiarowany” – ma zbyt dużą nośność w stosunku do potrzeb.
 
 
 
 

 
 
 
http://www.hplush.pl

02-09-2015 | 11:27
Jak wysokie budynki można stawiać z betonu komórkowego? (0) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Wytrzymałość betonu komórkowego na ściskanie jest mniejsza niż innych materiałów murowych, jednak całkowicie wystarczającą do budowania budynków o czterech czy pięciu kondygnacjach.

 

Przy wyborze bloczków należy wziąć pod uwagę ich klasę gęstości i wraz z nią ich wytrzymałość, która waha się od 2 do 6 MPa (megapaskali). Od tego parametru zależy wytrzymałość ściany na ściskanie. Jednak by obliczyć pełną wytrzymałość muru, należy uwzględnić też dokładność wykonania produktów oraz zastosowaną do ich łączenia zaprawę murarską. Wówczas wytrzymałość ściany wykonanej z betonu komórkowego praktycznie nie różni się od wytrzymałości ścian wykonanych z innych popularnych rozwiązań ściennych. Należy również pamiętać, że nie ma konieczności stosowania materiałów ściennych o wytrzymałości na ściskanie powyżej 10 MPa. Mur wykonany z takich elementów najczęściej jest mocno „przewymiarowany” – ma zbyt dużą nośność w stosunku do potrzeb. 

26-08-2015 | 09:49
Wilgoć w mieszkaniu  czy to wina ścian? (1) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Kiedy w domu pojawia się zbyt duża wilgotność powietrza, gdy wilgoć czuje się na ścianach, tkaninach, meblach, często myślimy – to prawdopodobnie ściany są zbyt mało „oddychające”, tworzą dom niczym termos. Tak nie jest. Dobre ściany, a takie są ściany zbudowane z betonu komórkowego H+H, muszą mieć jak najlepsze parametry izolacyjności termicznej, muszą ograniczać do minimum straty ciepła z wnętrza domu. Dlatego nie można uznać, że są zbyt szczelne i dlatego mamy wilgoć w mieszkaniu.  Poza tym ściany zewnętrzne „odpowiadają” za pozbywanie się nadmiaru pary wodnej tylko w niecałych 5% całości wilgoci wewnątrz budynku. Drugim elementem, który uznaje się winnym takiej sytuacji są okna – również często uznawane za zbyt szczelne. Problem leży najczęściej nie w ścianach, ani w oknach, ale w wentylacji i wietrzeniu mieszkania. Powinniśmy dwa razy dziennie wywietrzyć wszystkie pomieszczenia, by dokonać całkowitej wymiany powietrza. Szybkim sposobem jest otworzenie na całą szerokość dwóch przeciwległych okien, by spowodować przeciąg. Natomiast mikrowentylacja to rozwiązanie umożliwiające regularną cyrkulację powietrza w mieszkaniu bez konieczności otwierania okien. Ponieważ jest to ważne dla wentylacji w domu, większość producentów okien wyposaża je w okucia z możliwością rozszczelniania.

20-08-2015 | 09:42
Ściany bez grzybów i pleśni (1) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Beton komórkowy H+H jest jednym z najpopularniejszych materiałów do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych. W ostatnich latach jego udział w całym rynku materiałów ściennych w Polsce wzrósł do ponad 40%. Jest to wynikiem wielu zalet betonu komórkowego. Jedną z nich jest przeciwdziałanie rozwojowi grzybów i pleśni, a to z kolei wpływa do komfort mieszkania w takim budynku. Skąd bierze się ta cecha betonu komórkowego? Jednym z głównych surowców używanych do jego produkcji jest wapno. To składnik niezbędny do wytworzenia charakterystycznej „komórkowej” struktury. Wapno wchodzi w reakcję chemiczną ze środkiem porotwórczym, wydziela się wodór, którego miejsce następnie zajmuje powietrze. Poza tym wapno w betonie komórkowym H+H wytwarza zasadowe środowisko chemiczne, a takie środowisko nie sprzyja rozwojowi większości drobnoustrojów. Dodatkowo produkty przemiany materii przeważającej ilości organizmów żywych mają odczyn kwaśny i w kontakcie ze składnikami betonu komórkowego H+H ulegają zobojętnieniu. Konkurencyjne dla betonu komórkowego materiały nie mają w swoim składzie działającego tak pozytywnie wapna.
 
Badania betonu komórkowego na podatność występowania na nim pleśni i bakterii przeprowadzone przy symulacji niekorzystnego, wilgotnego klimatu tropikalnego (temp. od +25 do +30°C, wilgotność względna powietrza od 95 do 98%) potwierdziły, że nawet w takich warunkach beton komórkowy jest całkowicie odporny na bakterie, pleśnie, grzyby.
 
Właściwości „antygrzybowych” betonu komórkowego nie zmienia rodzaj izolacji termicznej. Izolacja termiczna wpływa natomiast na wilgotność ściany. Ze ściany zaizolowanej styropianem wilgoć odparowywuje dłużej, ponieważ może to zrobić tylko w jednym kierunku - do wnętrza budynku. Ściana pokryta materiałem o niskim oporze dyfuzyjnym (opór stawiany parze wodnej), np. wełną mineralną, oddaje nadmiar wilgoci w każdym kierunku, więc wysycha szybciej.
 
 
 

 
http://www.hplush.pl

13-08-2015 | 10:20
Jaka gęstość betonu komórkowego jest najlepsza? (0) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Parametr techniczny, jakim jest gęstość betonu komórkowego, jest jednym z elementów wpływających na izolacyjność termiczną ścian wykonanych z tego materiału. A więc jest jednym z najważniejszych parametrów. Beton komórkowy H+H ma strukturę złożoną z bardzo wielu komórek, w których jest powietrze, czyli najlepszy izolator cieplny. W związku z tym w kwestii izolacyjności cieplnej nie ma dla siebie konkurencji.  Materiał ten wpisuje się idealnie w trendy związane z budownictwem energooszczędnym. Oceniając produkty z betonu komórkowego H+H w kontekście ciepła musimy wziąć pod uwagę jego klasę gęstości. Od gęstości bowiem jest uzależniona  izolacyjność cieplna, ale i wytrzymałość na ściskanie oraz izolacyjność akustyczna. Elementy z betonu komórkowego H+H mają klasy gęstości od 300 kg/m3 do 700 kg/m3. Jaki więc beton wybrać – bardziej czy mniej gęsty? Zasada jest taka, że im niższa klasa gęstości tym lepsza izolacyjność termiczna (choć niższa wytrzymałość na ściskanie). Dlatego na ściany zewnętrzne należy wybierać beton komórkowy „lekkich” klas, takich jak PP1,5-0,30, PP2-0,35 czy PP2,5-0,40. Beton komórkowy H+H niskich klas gęstości jest jednym z nielicznych materiałów ściennych, z których można budować ściany jednowarstwowe niewymagające dodatkowych warstw ocieplających.
 
Beton komórkowy większych gęstości wykorzystuje się w ścianach, gdzie potrzebna jest większa wytrzymałość, czy lepsza izolacyjność akustyczna. Są to na przykład wewnętrzne ściany działowe, wewnętrzne ściany nośne lub też ściany w budynkach o wielu kondygnacjach, gdzie nie można zastosować betonu komórkowego „lekkich” klas z uwagi na mniejszą wytrzymałość na ściskanie.

 
 

 
 
http://www.hplush.pl
 

04-08-2015 | 18:13
Beton komórkowy dla gospodarstw rolnych (0) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

W nowoczesnych gospodarstwach rolnych muszą być stosowane rozwiązania budowlane zgodne z normami UE. Budynki powinny być trwałe, funkcjonalne i estetyczne. Do ich budowy i remontów od wielu lat jest stosowany beton komórkowy H+H. To materiał, który można wykorzystać do budowy budynków inwentarskich m.in. dla trzody chlewnej, bydła, owiec, kur, indyków, kaczek oraz do budowy magazynów, również na produkty takie jak owoce, warzywa.
 
Dzięki swojemu składowi surowcowemu (piasek, wapno, cement i woda) i procesowi produkcji, beton komórkowy to jeden z najzdrowszych materiałów budowlanych. Znakomicie nadaje się do pomieszczeń inwentarskich, gdyż zapobiega chorobom zwierząt wynikających z przebywania wśród niezdrowych, zagrzy¬bionych ścian. Bowiem pory w betonie komórkowym sprzyjają wchłanianiu nadmiaru wilgoci z powietrza w budynku i oddawaniu jej, gdy powietrze jest zbyt suche. To zaś zapobiega zawilgoceniu ścian, rozwojowi pleśni i grzybów. Ściany z betonu komórkowego umożliwiają swobodny przepływ pary wodnej gromadzonej w pomieszczeniu na zewnątrz, a to wpływa na zachowanie dobrego stanu fizycznego ścian budynku. Dzięki temu budynek wybudowany z betonu komórkowego będzie trwały, a przy tym zbudowany szybko. Do budowy budynków inwentarskich można np. wykorzystać H+H panele TEMPO, gdzie  zużycie 3,3 sztuk bloczków na 1 m2  ściany zapewnia najmniejszą pracochłonność ze wszystkich dostępnych materiałów ściennych na rynku, a duże wymiary elementów 600 x 500 mm gwarantują szybki postęp prac murarskich.
 
 
 

 
http://www.hplush.pl
 

28-07-2015 | 16:26
Czy z bloczków betonu komórkowego można budować regały, podesty, obudowy wanien itp.? (0) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Beton komórkowy jest bardzo dobrym materiałem do tego typu konstrukcji. Skoro bez problemu można z niego budować  ściany działowe, to tym bardziej nadaje się do takich elementów aranżacji wnętrz jak podesty, pawlacze czy regały z półkami.  Bloczki H+H mają system pióro i wpust, dzięki czemu łączy się je bardzo precyzyjnie i nie trzeba stosować spoin pionowych.
Ale to nie wszystko – z bloczków betonu komórkowego H+H , a dokładnie z płytek, można wykonać obudowy wanien, brodzików, umywalek czy stelaży instalacyjnych do sedesów podwieszanych. To materiał odporny na wilgoć. Obudowy z betonu komórkowego można pomalować lub obłożyć płytkami ceramicznymi. Oczywiście, decydując się na ich pomalowanie, należy zastosować farby przeznaczone do łazienek i kuchni.
 
 
 

 
 
 
http://www.hplush.pl

21-07-2015 | 14:45
Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego  czym wykańczać (2) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Ściany działowe z betonu komórkowego stawia się dość łatwo i szybko. Przede wszystkim dzięki temu, że przycinanie bloczków nie jest trudne, nie wymaga dużej siły, dlatego z powodzeniem wykorzystuje się je do budowy ścian łukowych czy ścianek na poddaszu, które często wymagają dociętych na wymiar elementów. Bloczki z betonu komórkowego mają dużą dokładność wymiarową, łączy się je cienkimi spoinami, a to ułatwia późniejsze wykańczanie ścian.
 
Firma H+H umożliwia jeszcze szybsze wznoszenie tego typu ścian, wprowadzając do swojej oferty elementy H+H TEMPO. To kompletny system wznoszenia ścianek działowych w skład, którego wchodzą panele ścienne TEMPO oraz niezbrojone nadproża H+H TEMPO N (nadproża do ścian nienośnych).
 
System H+H TEMPO to lekka i bardzo wytrzymała alternatywa dla ścian działowych wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych,  cegły ceramicznej czy ciężkiej cegły silikatowej.
 
Ściany działowe można wykańczać dowolnym rodzajem tynku wewnętrznego (gipsowy, mineralny, tradycyjny, cienkowarstwowy). Z uwagi na dokładność wyrobów ± 1,5 mm można również pokusić się o wykańczanie ścian samymi gładziami tynkowymi. Przed malowaniem ścian należy, tak jak w przypadku innych materiałów ściennych, użyć preparatu gruntującego dobranego do rodzaju farby. Ścianki z betonu komórkowego można również  tapetować. Wówczas przed położeniem tapety trzeba wyrównać powierzchnię szpachlując wszystkie nierówności i spoiny. Ścianki wykonane z elementów z betonu komórkowego mają w zupełności wystarczające parametry izolacyjności akustycznej w zakresie przegród wewnętrznych wydzielających pomieszczenia.  Spełniają one aktualne wymagania normowe i prawne dotyczące akustyki.
 
 
 
 
 

 
 

http://www.hplush.pl

14-07-2015 | 14:21
Ile kosztuje ściana z betonu komórkowego (0) HHBeton
(Budowlane materiały / Beton) 
 

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i oczywista - podobnie jak w przypadku innych materiałów budowlanych. Ceny zależą od tego, w jakim regionie Polski kupujemy, od tego czy jest sezon budowlany (wiosna-lato) i czy akurat producenci oferują beton komórkowy w promocyjnych cenach.  Można jedynie oszacować takie koszty.
Szacunkowe  koszty zbudowania jednego metra kwadratowego ściany jednowarstwowej (bez ocieplenia) z betonu komórkowego to:
- beton komórkowy – od 120 do 140 zł/m2
- zaprawa klejąca do cienkich spoin – od 3 do 5 zł/m2
- koszt robocizny dla muru – od 20 do 25 zł/m2
- tynk zewnętrzny z warstwą zbrojącą (zalecana) z robocizną – od 35 do 40 zł/m2
 
Koszty zbudowania jednego metra kwadratowego ściany dwuwarstwowej z betonu komórkowego ocieplonego styropianem to:
- beton komórkowy – od 40 do 50 zł/m2
- zaprawa klejąca do cienkich spoin – od 2 do 3 zł/m2
- robocizna dla muru – od 15 do 20 zł/m2
- całość robót ociepleniowych: styropian + akcesoria + zaprawy + tynk + robocizna – około 85 zł/m2
 
 
 
 

 
 
http://www.hplush.pl

07-07-2015 | 11:23