Kategorie porad
Najnowsze foto komentarze
12.10.2016 23.05 neutralny
Schody stoją Wykonawca posługiwał się ręczną...
04.09.2016 08.59 pozytywny
dodał: REMBUD2004
współpraca i kontakt z inwestorami przebiegał...
02.09.2016 20.02 pozytywny
dodał: REMBUD2004
Świetny kontakt z inwestorami, Rozliczenia pr...
Media o SzukajFachowca.pl
Radiowa Trójka
Wprost
TVP3
  Forum - dodawanie odpowiedzi
  Zapytał: HHBeton 30-11-2015 | 12:15 w serwisie od: 02-03-2015 ostatnie logowanie: 22-12-2015
Czy w projekcie domu można zamienić inny materiał budowlany na beton komórkowy?

Odpowiedź zależy od etapu, na jakim znajduje się projektowanie budynku. Jeżeli nie ma jeszcze wydanego pozwolenia na budowę, trwa adaptacja projektu, to można dokonać wszelkich zmian, które oczywiście architekt musi  sprawdzić pod względem technicznym. Dotyczy to również zmiany materiałów ściennych. Jeżeli zdecydujemy, że mimo iż było zaplanowane co innego, to chcemy użyć betonu komórkowego do wniesienia murów naszego domu, wtedy projektant powinien przeprowadzić odpowiednie kalkulacje. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu zmiany muszą być przemyślane, a decyzja podjęta przez osobę z uprawnieniami budowlanymi. 
Więcej obostrzeń będzie w sytuacji, gdy mamy już wydaną decyzję o pozwoleniu na budowę, w której widnieją inne materiały budowlane, a nie beton komórkowy. Zgodnie z prawem budowlanym zamiana materiałów, która nie powoduje zmian grubości ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych nośnych, jest uznawana za nieistotną. W praktyce nie jest problemem spełnienie tego warunku, ponieważ grubości ścian wykonywanych z różnych elementów są zbliżone i mieszczą się w dopuszczalnych odchyleniach wymiarowych.
Dlatego zmiana decyzji i wybór betonu komórkowego jest możliwa, a nawet pożądana, bowiem to poprawi parametry izolacyjności cieplnej przegród, a tym samym wpłynie na większy komfort mieszkania w tym budynku.
 
 
 

 
 
www.hplush.pl

Treść odpowiedzi
podgląd