Kategorie porad
Najnowsze foto komentarze
12.10.2016 23.05 neutralny
Schody stoją Wykonawca posługiwał się ręczną...
04.09.2016 08.59 pozytywny
dodał: REMBUD2004
współpraca i kontakt z inwestorami przebiegał...
02.09.2016 20.02 pozytywny
dodał: REMBUD2004
Świetny kontakt z inwestorami, Rozliczenia pr...
Media o SzukajFachowca.pl
Radiowa Trójka
Wprost
TVP3
  Forum - dodawanie odpowiedzi
  Zapytał: HHBeton 17-11-2015 | 13:43 w serwisie od: 02-03-2015 ostatnie logowanie: 22-12-2015
Jak zadbać o świeżo wybudowany budynek z murami z betonu komórkowego

Zdarzają się przypadki, gdy nowy dom zaczyna sprawiać kłopot jego mieszkańcom. Jest w nim zbyt dużo wilgoci, pojawia się grzyb na ścianach, wykładziny dywanowe czy dywany robią wrażenie lekko wilgotnych.
 
Tak się może zdarzyć jeśli budynek nie zostanie odpowiednio przygotowany do zamieszkania. Każdy nowiutki dom, tuż po wybudowaniu ma w sobie bardzo dużo wilgoci tzw. technologicznej i to niezależnie z jakiego materiału jest zbudowany. Trzeba zastosować środki pomagające pozbyć się tej wilgoci – po prostu pozwolić budynkowi wyschnąć.
Zanim się wprowadzimy, powinniśmy uruchomić na kilka tygodni ogrzewanie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Trzeba również zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, czyli wietrzyć, rozszczelniać okna, nie zasłaniać niczym kratek wentylacyjnych.
 
Ważne też, by tuż po wprowadzeniu nie ustawiać dużych mebli typu szafy czy szafki tak, by dotykały plecami do ścian – dobrze jest zapewnić cyrkulację powietrza za meblami.
W domu zbudowanym z betonu komórkowego nie ma na szczęście zagrożenia, że na murach powstanie na przykład grzyb. Bowiem bloczki H+H są odporne na korozję zarówno chemiczną, jak i biologiczną, czyli właśnie na działanie pleśni czy bakterii. Ponieważ w skład betonu komórkowego wchodzi wapno, to na ścianach nie powstaną wykwity, wysolenia czy grzyby. Co istotne takie właściwości beton komórkowy zachowuje przez cały czas użytkowania budynku.
 
 
 

 
 
www.hplush.pl
 

Treść odpowiedzi
podgląd