Kategorie porad
Najnowsze foto komentarze
12.10.2016 23.05 neutralny
Schody stoją Wykonawca posługiwał się ręczną...
04.09.2016 08.59 pozytywny
dodał: REMBUD2004
współpraca i kontakt z inwestorami przebiegał...
02.09.2016 20.02 pozytywny
dodał: REMBUD2004
Świetny kontakt z inwestorami, Rozliczenia pr...
Media o SzukajFachowca.pl
Radiowa Trójka
Wprost
TVP3
Porady arrow Budowlane arrow Inne
  Forum budowlane - pytania i odpowiedzi (7 wątków)
  Zapytał: redakcja 03-01-2013 | 20:03 w serwisie od: 24-11-2010 ostatnie logowanie: 09-04-2015 posty: 265 skąd: Wrocław
Nowości technologiczne w budownictwie 2012

Witamy

 

Szampan wypity, wigilijne zapasy zjedzone… Czas powrócić do codziennych zajęć.

 

Początek roku to dobry moment na podsumowania. Przyjrzyjmy się zatem, jakie były nowości technologiczne w budownictwie 2012 roku.

 

Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego w nowym 2013 roku!

Redakcja SzukajFachowca.plredakcja 03-01-2013 | 20:22 posty: 265
skąd: Wrocław
w serwisie od: 24-11-2010 ostatnie logowanie: 09-04-2015
Oceń post
0 | 0

 

Nowości technologiczne w budownictwie 2012

 

dom pasywnyRok 2012 przyniósł nie tylko wielkie inwestycje w wielu miastach Polski, lecz także pierwsze poważne sygnały zbliżającego się kryzysu. Nowe tendencje daje się odczuć także w budownictwie, gdzie miniony rok upłynął pod hasłem „energooszczędność”. To świadectwo poszukiwania nowych oszczędności, ale przede wszystkim duża zmiana w myśleniu o budownictwie mieszkaniowym. Chcemy mieszkać nie tylko tanio i wygodnie, lecz także ekologicznie i w zgodzie z najnowszym światowymi trendami.

 

 

Domy pasywne

 

Domy pasywne zużywają aż do ośmiu razy mniej energii niż domy budowane według tradycyjnych zasad. Nowy standard budownictwa zakłada maksymalne podporządkowanie wszystkich elementów budynku jednej funkcji: oszczędzania energii. Podstawową cechą domów pasywnych są doskonałe parametry izolacyjne, a więc m.in. zastosowanie nowoczesnych, energooszczędnych okien. Ponadto technologia budowy domów pasywnych zakłada wykorzystanie naturalnych źródeł energii, m.in. poprzez zastosowanie pompy ciepła czy kolektorów słonecznych.

 

 


dom ze słomy straw baleEkologiczne surowce

 

Domy z ziemi albo opon?... Dlaczego nie! Wykorzystanie alternatywnych surowców pozwala sporo zaoszczędzić, a przy tym jest przyjazne dla środowiska. Surowiec ekologiczny numer jeden to oczywiście wciąż drewno, zaś do izolacji dość powszechnie wykorzystywane jest szkło piankowe – materiał pochodzący z recyklingu wyrobów szklanych. Jednak coraz głośniej mówi się także o innych, czasem z pozoru szalonych koncepcjach. Powstają nawet firmy oferujące takie nowości technologiczne w budownictwie, jak budowa domów z gliny i słomy (straw bale) czy budownictwo kontenerowe.

 

 

Innowacyjne techniki grzewcze

 

kolektor gruntowyCzyli tanie ogrzewanie pomieszczeń i wody. W tej roli sprawdza się przede wszystkim ogrzewanie pompowe (gruntowe lub powietrzne), czyli ciepło pozyskiwane z naturalnych źródeł, przy minimalnym wykorzystaniu energii elektrycznej. Na czasie są także inne hybrydowe instalacje centralnego ogrzewania: takie, które wykorzystują kolektory słoneczne, piece gazowe albo piece olejowe.

 

 

Energooszczędne okna

 

Energooszczędne okna produkuje się już od dawna, ale w ubiegłym roku na rynku nastąpiła mała rewolucja. Projektanci coraz łaskawszym okiem patrzą na okna z profili aluminiowych. Ten typ okien cechuje się wysoką estetyką i dużą wytrzymałością. Ich parametry izolacyjne nie są jednak imponujące – w przeciwieństwie do tych, jakimi mogą poszczycić się okna z tworzywa RAU-FIPRO, innowacja w dziedzinie energooszczędności. Jeśli chodzi o nowości technologiczne w budownictwie 2012 r., okna te zdecydowanie warte są wyróżnienia.

 

 

Beton tysiąca możliwości

 

drewno betonowe

Technologia produkcji z betonu jest już tak zaawansowana, że często trudno odróżnić betonowy zamiennik od rzeczy tradycyjnie wykonywanej z innego materiału. Przykładem mogą być dachówki betonowe (zwane też cementowymi), które do złudzenia zaczęły przypominać dachówki ceramiczne, a za to zdecydowanie przewyższają je trwałością.

Zupełną nowość stanowi drewno betonowe, czyli beton doskonale imitujący drewno. Znajduje on zastosowanie zwłaszcza w ogrodzie: sztucznymi kłodami można wykładać ścieżki, ogradzać rabaty czy tworzyć donice na rośliny. Efekt naturalności – nieprawdopodobny.

 

 

Powiązane artykuły:

Instalacje centralnego ogrzewania

Rodzaje pieców centralnego ogrzewania

Instalacja kolektorów słonecznych

Energooszczędne okna

 


Barvertes 22-05-2015 | 10:20 posty: 1
w serwisie od: 22-05-2015 ostatnie logowanie: 22-05-2015
Oceń post
0 | 0

outsourcing utrzymania ruchu jest teraz nową technologą w tym roku wiec warto się zapoznać z takim czymś wgl jak outsourcing.