Kategorie porad
Najnowsze foto komentarze
12.10.2016 23.05 neutralny
Schody stoją Wykonawca posługiwał się ręczną...
04.09.2016 08.59 pozytywny
dodał: REMBUD2004
współpraca i kontakt z inwestorami przebiegał...
02.09.2016 20.02 pozytywny
dodał: REMBUD2004
Świetny kontakt z inwestorami, Rozliczenia pr...
Media o SzukajFachowca.pl
Radiowa Trójka
Wprost
TVP3
Więcej Porad
  Forum budowlane (13 wątków)
sortuj wg.
Varme opinia (2) WojtekJanus
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

Witajcie. Czy ktoś z Was zna polską markę, która zajmuje się produkcją pomp ciepła https://varme.tech/? :) Zastanawiam się nad ich produktem z serii Arendal o typie monobloku..na stronie podkreślają ergonomiczność i oszczędność urządzeń. Co sądzicie? Szukam odpowiedniego urządzenia do domu i budynku wielopowierzchniowego. 

28-04-2021 | 07:43
Panele fotowoltaiczne - tak czy nie? (0) Agatpa
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

Co sądzicie na temat instalacji paneli fotowoltaicznych? Ja przymierzam się do tego tematu i wciąż czystam jakieś artykuły. Ostatnio ten https://dom.wp.pl/bezpieczna-i-wydajna-instalacja-fotowoltaiczna-sprawdz-mikroinwertery-hoymiles-6383313508230785a Nie wiem tylko, na ile można sprawdzić i jakoś zweryfikować informacje z sieci, bo jednak jest to dość nowa technologia oszczędzania energii i ekologicznego jej wytwarzania.

22-06-2019 | 21:28
Geodeta (3) maczynski
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

Czym różnią się oferty geodetów poza ceną? Nie mam problemu ze znalezieniem witryn typu http://geosurveyor.pl/ ze swojego regionu, ale nie wiem, czy muszę porównywać coś więcej, niż cena za usługę?

19-02-2019 | 13:53
Czy każde okno dachowe może być zdalnie sterowane? (1) redakcja2
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

Na okna zdalnie sterowane najlepiej zdecydować się od razu przy budowie domu lub jego remoncie. Jeśli jednak z decyzją chcemy się wstrzymać, to doprowadźmy do okien zasilanie, co umożliwi ich sprawną modyfikację w przyszłości.
Osobom nie do końca przekonanym, czy takie rozwiązanie jest im potrzebne, producenci oferują możliwość zmodyfikowania już zamontowanych, manualnie obsługiwanych okien. Do każdego okna dachowego VELUX z górnym otwieraniem można zainstalować silnik, dzięki któremu okno stanie się modelem elektrycznym. Jeżeli nie ma możliwości doprowadzenia prądu, wykorzystuje się zasilanie energią słoneczną lub silnik solarny.


Modyfikacja okna dachowego – krok po kroku


- Doprowadzamy prąd do okna. Najkorzystniej zrobić to podczas remontu lub budowy domu, by potem uniknąć przeróbek i niszczenia tynków wokół okna. Produkty elektryczne VELUX są niskonapięciowe, zasilane prądem 24 V, więc wystarczy przewód dwużyłowy 2 x 1,5 mm2.
- Wyznaczamy miejsce, gdzie w przyszłości zamontujemy sterownik. Jest to konieczne, by drugi koniec przewodu elektrycznego wyprowadzić od okna w odpowiednie miejsce.
- Wybieramy odpowiedni zestaw adaptacyjny. Do okien obrotowych VELUX z górnym otwieraniem nowej i starszej generacji możemy wybrać zestawy elektryczne lub solarne. Elektryczny to KMX 110, solarny KSX100K.
Zestaw KMX 110 składa się z silnika KMG 100K lub KMG 100 z czujnikiem deszczu, sterownika KUX 110 i dotykowego panelu sterowania KLR 200
Natomiast zestaw solarny KSX 100K to: silnik zintegrowany ze sterownikiem, z kostką podłączeniową, wyposażony w akumulator umożliwiający nawet 300 otwarć okna bez ładowania; panel naokienny z ogniwem fotowoltaicznym z czujnikiem deszczu oraz dotykowy panel sterowania KLR 200
Szczegółowe informacje o tych zestawach:
http://www.velux.pl/produkty/okna-dachowe-elektrycznie-sterowane/akcesoria-do-okien-integra

Korzyści z modyfikacji okien:


* Okna zamykamy i otwieramy zdalnie, sterując nimi z dowolnego miejsca w domu.
* Mieszkanie jest zabezpieczone, ponieważ w razie opadów czujnik deszczu zamknie okna podczas naszej nieobecności. Co ważne, firma VELUX oferuje ten czujnik w pakiecie z zestawem adaptacyjnym, bez dodatkowych opłat.
* Panelem sterowania VELUX KLR 200 można obsługiwać nie tylko okna, ale i rolety zewnętrzne i wewnętrzne VELUX, markizy czy zestawy oświetleniowe (nawet do 200 produktów). Sterownik ma osiem fabrycznych programów.
* Można zaprogramować wietrzenie mieszkania o określonej porze, również wtedy, gdy jesteśmy poza domem.
* Jeżeli zostawimy otwarte okna i ustawimy program „Wentylacja”, zamkną się same po 15 minutach.
* Pomieszczenia mogą być automatycznie wietrzone dzięki programowi „Dobranoc”, który otwiera okna, wietrzy pomieszczenie przez 15 minut, następnie zamyka okna i opuszcza rolety.
* Rolety okienne mogą się automatycznie zamykać o zmroku, a otwierać rano. Program „Wakacje” również steruje roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz automatycznie włącza i wyłącza światło o różnych porach, pozorując obecność domowników.

01-08-2017 | 22:45
Tańszy gaz? (4) mirkoo
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

08-02-2016 | 14:42
pompy obiegowe (0) Sereson78
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

Poleci ktoś jakies dobre pompy obiegowe do ogrzewania domu?

26-05-2015 | 12:12
Konstrukcje energooszczędne (8) tszalinski
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

 

Wobec wciąż zwiększających się cen energii elektrycznej, gazu, opału naturalnym zjawiskiem jest poszukiwanie rozwiązania, gwarantującego obejście konieczności stosowania powyższych źródeł ciepła. Co o tym sądzicie ?

17-12-2014 | 13:59
Budownictwo energooszczędne (6) redakcja
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

Firmy budowlane, biura projektowe i architektoniczne sięgają po coraz nowocześniejsze rozwiązania. Chcąc sprostać oczekiwaniom swoich klientów, chętnie proponują rozwiązania z zakresu budownictwa energooszczędnego, które zdaniem analityków – jest przyszłością dla całego sektora budowlanego.

24-10-2014 | 10:26
Dom energooszczędny: wybór okien ma znaczenie (7) redakcja
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

Od tego, jak oszczędny pod względem energetycznym będzie nowy dom zależy kilka podstawowych czynników, a w tym m.in. ilozacja cieplna. Dobór rozmiaru oraz typu okien, a także ich sama lokalizacja na ścianach budynku może mieć decydujący wpływ na wysokość ostatecznego rachunku za ogrzewanie okresie jesienno-zimowym.

14-05-2014 | 13:41
Dom pasywny (1) redakcja
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

Od połowy lat 80., kiedy na rynku pojawiły się pierwsze eksperymentalne konstrukcje domów pasywnych zmieniło się wiele. Budownictwo energooszczędne staje się coraz popularniejsze, a biura projektowe i firmy wykonawcze stosują coraz bardziej zaawansowane technologie, dzięki którym nowe domy mieszkalne nie potrzebują już dodatkowej energii na dogrzewanie w okresie jesienno-zimowym.

25-04-2014 | 10:21
Koszt robocizny domu w czarnuszce Archonu. (1) monika0510
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

W przyszłym roku zamierzam ruszyć z budową domu w/w w miejscowości  10 km od Krakowa. Będę szukała kogoś kto zajmie się budową. Materiały są w moim zakresie. Proszę o inf. ile by kosztowała sama robocizna podd klucz tzn. z wykonczeniem, dachem itp.

14-07-2013 | 08:33
keramzyt (1) Tomi255
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

witam poszukauje firmy ktora b buduje metada z keramzytu potzrebuje fachowa opinje na ten tenmat i o cenach jekie wiaza sie z ta metoda dom o powierzchni 150-160 mkw  interesuje mnie stan surowy zamkniety z gory dziekuje :)

10-10-2012 | 15:52
GWC i wentylacja grawitacyjna (1) Szkaradzio
(Budowa domu / Domy energooszczędne) 
 

Witam;

 

mam w nowo wybudowanym budynku piekne i wydajne kominy wentylacyjne. Wg opinii panujacych na forach ten rodzaj wentylacji przegrywa z rekuperacja i wentylacja mechaniczną. Czy jest możliwość wykorzystania obecnych kanałów i dobudowania do nich instalacji z GWC lub rekuperatorem? czy ma to sens ekonomiczny? Bydynek ma byc ciepły - jest w fazie tynków wewnetrznych (bez sufitów) i jeszcze praktycznie bez instalacji, wiec mozna zrobić duzo....

 

jeśli jest ktoś z okolic Łodzi kto moze mi pomóc w tym temacie - prosze o kontakt. Ew wszelkie uwagi i porady mile widziane.

 

z góry dziekuje

 

RG

02-11-2011 | 19:01