Kategorie porad
Najnowsze foto komentarze
12.10.2016 23.05 neutralny
Schody stoją Wykonawca posługiwał się ręczną...
04.09.2016 08.59 pozytywny
dodał: REMBUD2004
współpraca i kontakt z inwestorami przebiegał...
02.09.2016 20.02 pozytywny
dodał: REMBUD2004
Świetny kontakt z inwestorami, Rozliczenia pr...
Media o SzukajFachowca.pl
Radiowa Trójka
Wprost
TVP3
Więcej Porad
  Forum budowlane (12 wątków)
sortuj wg.
Izolacja fundamentów (2) mariakra
(Budowa domu / Fundamenty) 
 

Podpowiecie jak podejsc do tego zagadnienia?

18-06-2020 | 11:19
Kupno czy budowa domu? (2) Leszek87
(Budowa domu / Fundamenty) 
 

Witam, nazywam sie Leszek i od pewnego czasu myśle o przeprowadzce na przedmieścia, mamy z żoną uzbierana juz pewna sumke pieniedzy jednak nie wiemy czy kupić dom czy go wybudować. I tak szukam odpowiedzi na to pytanie w internecie i zdania sa podzielone.
Znalazłem na stronie [url=https://www.diamondhouse.com.pl/] nieruchomości grodzisk mazowiecki [/url] ciekawe oferty domów. Jednak dalej nie jestem przekonany co do kupna, chyba jednak wolałbym wybudować. Czy mogłby ktos doradzić? Pozdrawiam Leszek

27-03-2020 | 13:45
Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru - Warszawa i okolice (0) kierownik budowy
(Budowa domu / Fundamenty) 
 

Witam,


Polecamy się na pełnienie funkcji Kierownika Budowy, Inspektora Nadzoru lub odbiór budynku. Doradzimy Państwu, które etapy budowy warto skontrolować oraz wyjaśnimy ewentualne wątpliwości techniczne.


Koszty uzależnione są od rodzaju usługi oraz wielkości inwestycji. Jestem na głównych etapach budowy: m.in. fundamenty, konstrukcja stropu, konstrukcja wieńca, konstrukcja dachu. Podczas wizyt kontroluje prowadzone prace i wypełniam dziennik budowy. Doradztwo techniczne w cenie nadzoru.

Oferujemy usługi:
- kierownik budowy;
- inspektor nadzoru inwestorskiego;
- przeglądy techniczne obiektów budowlanych (kontrole okresowe) roczne, półroczne i pięcioletnie;
- ekspertyzy techniczne, opinie i oceny techniczne obiektów budowlanych;
- świadectwa charakterystyki energetycznej;
- odbiory budynków i mieszkań;
- doradztwo techniczne;
- kosztorysy;
- legalizacje samowoli budowlanych;
- inwentaryzacje;
- badania kamerą termowizyjną.

 

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt:
mgr inż. Mirosław Kruczyński 505-950-412.
miroslaw.kruczynski@wp.pl
www.mirbud-nadzory.pl

Pozytywne opinie znajdą Państwo też na stronie www.kierownikbudowy2.oferteo.pl

 

Pozdrawiam.

22-04-2016 | 13:34
izolacja fundamentów (1) Jarek27
(Budowa domu / Fundamenty) 
 

Szukam izolacje fundamentów w dobrej cenie dla Mojego domu. Ktoś chętny :)

07-05-2015 | 08:53
Badania geotechniczne, geologiczne (opinia geotechniczna) pod budowę domu (1) GeoEkoBud
(Budowa domu / Fundamenty) 
 

Witam wszystkich budujących i zamierzających budować :)

Wielu ludzi zastanawia się w jakim celu i po co im badania geotechniczne gruntu? Czy w ogóle muszą je przeprowadzać i czy przypadkiem nie są to pieniądze "wyrzucone w błoto"?

Osobiście zalecam przeprowadzenie takich badań już przed zakupem działki. Wtedy wiedzą Państwo co tak naprawdę kupują i dzięki temu potem można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek już na etapie budowy domu, a potem jego użytkowania.
Badania te polegają na odwierceniu zwykle 3 otworów do głębokości 3,0 m (domy niepodpiwniczone) do 5,0 m (domy podpiwniczone). Dzięki temu wiemy jaki rodzaj gruntów mamy na działce, jakie on ma parametry, jak głęboko występuje zwierciadło wody. Wszystkie te informacje pozwalają potem na optymalne zaprojektowanie fundamentów, a także wybór odpowiedniego projektu domu. Koszt takich badań ok 800-1000 zł. Sporządza się tzw. opinie geotechniczną.

Często zdarza się, że podczas wykopu fundamentowego nagle ku zdziwieniu Inwestora pojawiają się grunty organiczne (torfy, namuły), grunty nasypowe lub plastyczne. Wtedy dopiero ludzie zdają sobie sprawę jak wielki błąd popełnili. Koszty wymiany gruntu, palowania lub też dodatkowego zagęszczania są duże i znacząco podnoszą koszt całej inwestycji, a przecież można tego uniknąć już na etapie zakupu działki.

Niektórzy ludzie budują dom bez takich badań, a potem dziwią się, że ich dom nagle zaczyna pękać, a na elewacji budynku pojawiają się rysy. Otóż cały budynek pracuje i osiada. Jeśli te osiadania nie są równomierne wtedy logiczne jest, że gdzieś musi pęknąć.... Wszystko to wina tego, iż wcześniej nie było badań gruntu. Zdarza się, ze fragment budynku stoi na piaskach, a fragment na gruntach gliniastych. Osiadania wtedy są różne i dochodzi do tego typu sytuacji...

Zgodnie z obowiązującym prawem, od 29 kwietnia 2012 roku dla obiektów wszystkich kategorii geotechnicznych, w tym dla domów jednorodzinnych, konieczne jest sporządzenie opinii geotechnicznej. Jest to wymagany dokument do uzyskania pozwolenia na budowę.

http://www.dom.pl/opinia-geotechniczna-obowiazkowa-dla-domow-jednorodzinnych-2.html

Jeśli chcecie Państwo, aby dom służył Wam i Waszym dzieciom należy zacząć od podstaw czyli od gruntu, bo to na nim stoi fundament.

W razie pytań proszę pisać na prywatną wiadomość lub www.geoekobud.pl

17-04-2015 | 17:31
fundament pod dom (5) annaagata
(Budowa domu / Fundamenty) 
 

Szukam fachowca / Ekipe na fundament pod dom powierzchnia zabudowy 125m2

Wchodzą w to prace ziemne, oszalowanie, zbrojenie, rozprowadzenie betonu, izolacja pozioma,murowanie scian. Na rejonie Raciborza / Slask na rok 2014. prosze o cennik.

pozdrawiam

agata

11-08-2013 | 11:48
WYMIENIĆ GRUNT czy KRĘGI czy INNA metoda? (0) doluje
(Budowa domu / Fundamenty) 
 

Witam,

zakupiłem nie fatrowna działke, mam ziemie gdzie na głębokośc 3,5 m jest torf a wody gruntowe jakies 0,5-1 m - fatalnie:) ale działka w ładnej okolicy i to zadecydowało - PROSZĘ O RADE POMOC czy wymienic GRUNT NA PIASEK z utwardzeniem /tu obawiam sie ze z uwagi na wody gruntowe one go kiedys rozmiekcza i podłoże nie bedzie na 100% stabilne, Czy lepiej KRĘGI czy jeszcze INNA METODA aby miec pewność że grunt będzie stabilny oraz jakie to koszta. Powierzchnia zabudowy to 170  kw. CZY KTOS COS TAKIEGO JUZ ROBIŁ? Czy stawiając dom na takim terenie jest zagrożenie że W DOMU BĘDZIE WILGOĆ??? czy wystarczy odpowiednie zabezpieczenie hydro i zagrożenie wilgoci w domu znika? ETC Poprosze o porady tylko osób które miały z tym do czynienia, maja/stawiały domy na takim podłożu - z góry przepraszam i prosze aby osoby które nie maja doswiadczenia w tym temacie aby sie nie wypowiadały /porady typu słyszałem, kolega mi opowiadał nie będa konstruktywne:)/. Porady typu "facet sprzedaj działkę" "ales sie wtopił" "ale z Ciebie frajer" "kto Ci to wcisnął" :) grzecznie zignoruje:)

Z GÓRY SERDECZNIE DZIEKUJE ZA PORADĘ A NAWET JAK BĘDZIE OKZJA SIĘ ODPOWIEDNIO ODWDZIĘCZE:):):)

ps. czy da tu rade postawic dom z piwnicą?????????????????????

25-07-2013 | 18:05
Budować czy nie??? (5) marzenkab
(Budowa domu / Fundamenty) 
 

Witam mam pozwolenie na budowę, moje pytanie czy jest sens w grudniu , przy takiej zmiennej pogodzie kopac i wylewac ławy fundamentowe??prosze o poradę

11-12-2012 | 11:33
Jak zbudować solidne fundamenty domu? (1) redakcja
(Budowa domu / Fundamenty) 
 

Witamy,

w cyklu Etapy budowy domu - poradnik przygotowaliśmy dla Państwa nowy artykuł na temat fundamentów. Mamy nadzieję, że przybliży wszystkim budującym kwestię solidnej podstawy nowego domu.


Zapraszamy wszystkich do komentowania i dzielenia się swoimi doświadczeniami!


Pozdrawiamy,


Redakcja SzukajFachowca.pl 

08-05-2012 | 11:32
Ocieplenie i hydroizolacja ścian fundamentowych. (2) luqs
(Budowa domu / Fundamenty) 
 

Witam,

mam działkę z dość ciężkim i wilgotnym gruntem (na wierzchu torf, pod nim glina) i będę rozpoczynał budowę domu, którego ławy i ściany fundamentowe (z bloczków betonowych) chciałbym zabezpieczyć przed wilgocią i ocieplić.

Słyszałem że stosuje się do tego masy asfaltowe bezrozpuszczalnikowe (hydroizolacja) a na wierzch przykleja się warstwe (5 cm) polistyrenu ekstrudowanego, który podobno przymocowuje się także za pomocą wspomnianych już mas asfaltowych użytych do hydroizolacji i nie ma już potrzeby zabezpieczania go folią, gdyż polistyren jest odporny na działanie wilgoci (nie wchłania wody).

Czy ktoś z Was budował już w ten sposób? Czy może warto jednak dodatkowo zabezpieczyć polistyren folią kubełkową (chociaż słyszałem, że sama folia kubełkowa nie pełni funkcji hydroizolatora, a jedynie ułatwia wodzie odpływ do warstwy drenażu).

Będę wdzięczny za opinie, porady i wymianę doświadczeń.

Pozdrawiam. 

19-04-2012 | 16:13
Płyta fundamentowa z systemem grzewczym (3) kallin
(Budowa domu / Fundamenty) 
 

Witam,

planuję w niedługim czasie budowę domu. Bardzo zainteresował mnie temat płyt fundamentowych z systemem grzewczym. Niestety nie znalazłem w internecie opinii faktycznych użytkowników tego rozwiązania.

Czy ktoś z szanownych użytkowników forum wykonał u siebie płytę fundamentową? 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i uwagi.

 

 

02-03-2012 | 23:43
Nie chciany słup na środku salonu!!! (3) andy245
(Budowa domu / Fundamenty) 
 

Treść została usunięta przez autora postu

08-11-2011 | 21:19