Kategorie porad
Najnowsze foto komentarze
12.10.2016 23.05 neutralny
Schody stoją Wykonawca posługiwał się ręczną...
04.09.2016 08.59 pozytywny
dodał: REMBUD2004
współpraca i kontakt z inwestorami przebiegał...
02.09.2016 20.02 pozytywny
dodał: REMBUD2004
Świetny kontakt z inwestorami, Rozliczenia pr...
Media o SzukajFachowca.pl
Radiowa Trójka
Wprost
TVP3
Więcej Porad
  Forum budowlane (36 wątków)
sortuj wg.
Jaka polisa turystyczna? (2) Zahirek
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

23-11-2017 | 17:03
Jakie ogrzewanie do domu? (3) matyldaaa
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

17-08-2017 | 10:38
Maszyny pakujące (0) Enderlis
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

Witam! Interesują mnie maszyny pakujące do mojej firmy zajmującej się produkcją żywności. Nie do końca wiem co wybrać i gdzie. Czy ktoś z Was zna jakąś firmę która oferuje takie urządzenia? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

01-06-2017 | 11:38
Laptop biznesowy, jaki? (0) matyldaaa
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

29-05-2017 | 14:07
Wynajem wózka widłowego (0) Olveris
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

Witam! Interesuje mnie wynajem wózków widłowych Wrocław bo potrzebuję u siebie na budowie. Czy ktoś z Was zna jakąś dobrą firmę, która oferuje takie usługi? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, bo nie wiem gdzie się udać najlepiej.
 

19-05-2017 | 12:58
Wynajem wózka widłowego (0) Olveris
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

Witam! Interesuje mnie wynajem wózków widłowych Wrocław bo potrzebuję u siebie na budowie. Czy ktoś z Was zna jakąś dobrą firmę, która oferuje takie usługi? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, bo nie wiem gdzie się udać najlepiej.
 

19-05-2017 | 12:58
Zamówienia publiczne (0) maczynski
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

22-03-2017 | 09:11
Duży remont (3) matyldaaa
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

09-03-2017 | 11:47
Laserowe cięcie blach? (0) matyldaaa
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

Czy ktoś wie może, czy prócz firmy http://abc.colorex.pl w Krakowie zajmuje się cięciem bachy laserowo? Koniecznie zależy mi na wykonanu usługi dość szybko i sprawnie. 

01-03-2017 | 13:25
TBA Studnie Głębinowe Rybnik Żory Pszczyna (0) tbawiert
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

Cześć - mam na imię Tadeusz, ukończyłem geologię stosowaną oraz od 25 lat zawodowo zajmuję się hydrogeologią  górniczą pracując w przemyśle wydobywczym oraz dodatkowo zarządzam niewielką firmą wiertniczą, wykonującą głównie studnie głębinowe, na potrzeby klientów indywidualnych. W tym poscie chciałbym poruszyć fakty i mity  związane z eksploatacją  wód podziemnych studniami wierconymi powszechnie nazywanymi studniami głębinowymi.  

Na podstawie wieloletnich doświadczeń stwierdzam, iż w tym temacie  wiedza  ludzi jest niewystarczająca oraz często mylna, co w konsekwencji doprowadza do nielogicznych oraz błędnych decyzji inwestycyjnych.
Poniżej udzielę kilku rad, co być może uchroni kogoś przed znacznym odchudzeniem portfela oraz zszarganymi nerwami. 
  • Wiara Czy Nauka o to jest pytanie czyli radiesteta kontra hydrogeolog  
W ludziach istnieje mocno zakorzenione przekonanie, iż najskuteczniejszą metodą poszukiwania wód podziemnych jest radiestezja zwana powszechnie różdżkarstwem. 
W myśl tej tezy człowiek obdarzony specyficznymi zdolnościami jest w stanie wykryć niemierzalną a więc tajemną energią  emitowaną przez  wodę przy pomocy prostych narzędzi takich jak różdżka lub wahadełko. Dzięki paranormalnym zdolnościom radiesteta jest w stanie precyzyjnie zlokalizować przebieg tzw. "żył wodnych", głębokość ich zalegania, wydajność oraz czasem jest w stanie określić chemizm przepływającej wody.
Jeżeli to kogoś nie przekona przytoczę argumentację, którą często posługuję się podczas rozmów w klientami - zagorzałymi zwolennikami paranormalnych sposobów poszukiwania wody. W dyskusji nigdy nie neguję wiary w skuteczność metody - w końcu każdy człowiek może wierzyć w cokolwiek, natomiast zdecydowanie obstaję przy odpowiedzialność zawodowej różdżkarzy. Kiedy klient nalega na poszukiwanie wody metodami radiestezji, odpowiadam nie wiedzę problemów pod warunkiem spisania wniosków końcowych z przeprowadzonych poszukiwań - mianowicie precyzyjnego zlokalizowania miejsca wiercenia wraz z jego trwałym zaznaczeniem w terenie, określeniem głębokości wiercenia, zalegania lustra wody, oraz oszacowaniem wydajności przyszłej studni. Na zakończeniu notatki należy zamieścić oświadczenie o partycypowaniu radiestety w kosztach wykonania studni w sytuacji gdy diagnoza będzie błędna. 
Świadomość odpowiedzialności finansowej jest tym czynnikiem, iż do tej pory  żaden radiesteta nie podpisał się pod takim oświadczeniem.  
  • Kilka słów o nas czyli co to jest TBA 
 TBA – Studnie Głębinowe jest firmą rodzinną, która wykształcenie akademickie oraz doświadczenie pozyskane podczas wielu lat pracy w branży hydrogeologii górniczej przełożyła na pragmatyczne sposoby pozyskiwania wody podziemnej do celów użytkowych. W pracy posługujemy się rzetelnością oraz zasadą minimalizacji kosztów przy maksymalizacji efektów, co przekłada się na konkurencyjność firmy na rynku. W celu znaczącego wyeliminowania ryzyka inwestycyjnego oraz oszacowania kosztów, zawsze wykonujemy naukową analizę hydrogeologiczną miejsca wiercenia, zapoznając klienta z jej wynikami. Na tej podstawie klient jest informowany, czego należy się spodziewać w obszarze wiercenia oraz jakie są koszty przyszłej inwestycji. Analiza hydrogeologiczna jest bezpłatna i niezobowiązująca zaś odwierty wykonujemy bez zanieczyszczenia i degradacji miejsca wiercenia, lekkim i małogabarytowym sprzętem wiertniczym.
  • Nasza Oferta Obejmuje
- studnie wiercone
- pompy głębinowe z osprzętem
- kompleksowe przyłącza studzienne
- studzienki rewizyjne
- odwierty pod pompy ciepła

 

  • Miasta i gminy stanowiące obszar naszych prac:
Hażlach – Brzeszcze – Ciasna – Cieszyn – Czechowice – Dziedzice – Czerwionka Leszczyny – Gliwice – Goczałkowice – Zdrój – Herby – Jastrzębie Zdrój – Jaworzno – Kobiór – Kochanowice – Krupski Młyn – Kuźnia Raciborska – Lubliniec – Lyski – Marklowice – Miedźna – Mikołów – Nędza – Orzesze – Pawłowice – Pietrowice Wielkie – Pilchowice – Pszczyna – Pyskowice – Racibórz – Ruda Śląska – Rudnik – Rudziniec – Rybnik – Sośnicowice – Strumień – Suszec – Świerklany – Toszek – Tworóg – Tychy – Wielowieś – Wodzisław Śląski – Woźniki – Zabrze – Zebrzydowice – Żory
  

13-02-2017 | 07:46
Na co zwrócić uwagę przy wynajmowaniu mieszkania? (0) maczynski
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

W końcu podjęłem decyzje o wyprowadce od rodziców, nawet przeglądam oferty wynajmu mieszkań na https://tabelaofert.pl/mieszkania-na-wynajem/lodz-widzew jednak to mój pierwszy wynajem i nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę. Może ktoś ma taką wiedzę i może mi pomóc? 

09-01-2017 | 19:42
Jak wybrać wózek widłowy? (0) kaper3a
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

06-01-2017 | 19:26
Ogród zimowy (0) maczynski
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

Szukam ofert podobnych do hatex.pl/ogrody-zimowe wraz ze wszelkimi. informacjiami dotyczącymi tego typu rozwiązania. Proszę o informacje od wykonawców lub osób posiadających taki ogród. 

13-10-2016 | 14:19
Nauszniki ochronne (0) karira
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

24-09-2016 | 18:04
System do magazynu (0) Hubegre
(Pozostałe tematy / Inne) 
 

Witam. Znacie jakiś sprawdzony i kompletny system WMS do magazynu? Potrzebuję wdrożyć coś takiego na hali i zbieram opinie. Pozdrawiam

24-08-2015 | 01:39