Kategorie porad
Najnowsze foto komentarze
12.10.2016 23.05 neutralny
Schody stoją Wykonawca posługiwał się ręczną...
04.09.2016 08.59 pozytywny
dodał: REMBUD2004
współpraca i kontakt z inwestorami przebiegał...
02.09.2016 20.02 pozytywny
dodał: REMBUD2004
Świetny kontakt z inwestorami, Rozliczenia pr...
Media o SzukajFachowca.pl
Radiowa Trójka
Wprost
TVP3
Porady arrow Strefa inwestora arrow Po czym poznać dobrego fachowca?
  Forum budowlane - pytania i odpowiedzi (6 wątków)
  Zapytał: redakcja 19-02-2013 | 17:59 w serwisie od: 24-11-2010 ostatnie logowanie: 09-04-2015 posty: 265 skąd: Wrocław
Jak znaleźć solidnego fachowca: parkieciarz

Witamy!

 

Tym razem w naszych poszukiwaniach rzetelnych fachowców bierzemy pod lupę parkieciarzy.

 

Czy macie Państwo swoje doświadczenia w tej dziedzinie? Kogo warto zatrudnić, a kogo się wystrzegać? Zapraszamy do komentowania!

 

Pozdrawiamy,

Redakcja SzukajFachowca.plredakcja 19-02-2013 | 18:15 posty: 265
skąd: Wrocław
w serwisie od: 24-11-2010 ostatnie logowanie: 09-04-2015
Oceń post
0 | 0


parkiet ozdobny

Jak znaleźć solidnego fachowca: parkieciarz

 

Jak dotąd nie wynaleziono chyba nic lepszego do pokrycia podłoża niż porządny drewniany parkiet. Znakomicie pasuje do każdego rodzaju wnętrz, tworzy ciepłą domową atmosferę, a umiejętnie ułożony – posłuży nam świetnie przez długie lata. Warto zatem zatroszczyć się o to, by montażem parkietu zajął się naprawdę dobry specjalista.

 

 

Gdzie szukać?

 

parkieciarzJak zawsze w takich wypadkach, najlepszym źródłem informacji są poprzedni klienci danej firmy, zwłaszcza gdy możemy ich odwiedzić i na własne oczy obejrzeć rezultat prac. Pomocni w znalezieniu fachowca mogą być ponadto architekci, producenci i sprzedawcy parkietów oraz stowarzyszenia parkieciarskie, np. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy czy Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy.

 

Rekomendacji można także poszukać w internecie. Wszystko, czego potrzebujemy, jest na SzukajFachowca.pl: oferty parkieciarzy, opinie wystawione przez poprzednich inwestorów i galerie realizacji. Serwis oferuje też możliwość kontaktu z wykonawcami i inwestorami za pomocą systemu prywatnych wiadomości.

 

 

Po owocach ich poznacie

 

parkietJeśli mamy okazję podziwiać parkiet położony przez wybraną przez nas firmę, zwróćmy uwagę czy prace zostały wykonane z należytą starannością. Listwy powinny być równo docięte i dobrze dopasowane, a przestrzenie pomiędzy nimi symetryczne. Powierzchnia – równo wyszlifowana i polakierowana. Jeśli lakier tworzy zgrubienia w jakimkolwiek miejscu, oznacza to, że parkieciarz nie do końca zna się na swojej robocie. Warto też schylić się i spojrzeć pod światło, czy w lakierze nie ma zanieczyszczeń.

Podczas rozmowy z poprzednimi klientami parkieciarza, zapytajmy, czy fachowiec był terminowy, czy profesjonalnie zabezpieczył sąsiadujące powierzchnie przed rozpoczęciem prac i czy pozostawił po sobie porządek.

 

 

Narzędzia to podstawa

 

cykliniarkaUkładanie parkietu to taka dziedzina prac budowlanych, która wymaga nie tylko dużej wiedzy i lat doświadczenia, lecz także wysokiej jakości maszyn i zastosowania profesjonalnych produktów chemicznych. Oczywiście nikt nie wymaga od klienta, żeby znał się dobrze na obsłudze maszyn parkieciarskich (gdyby tak było, nie potrzebowałby przecież fachowca). Zwróćmy jednak przynajmniej uwagę na to, czy maszyny wyglądają na w miarę nowe i zadbane. Powinny być ponadto trzymane w solidnych skrzynkach lub torbach, a nie „luzem” czy w zwykłych foliówkach. Jeśli sprzęt jest brudny, trudno by drobinki pyłu nie osadzały się w świeżo położonym lakierze. Także strój roboczy naszego fachowca powinien trzymać należyte standardy czystości.

 

Podstawowe narzędzia parkieciarza, które bezwzględnie powinien posiadać, to: cykliniarka, maszyna do polerowania parkietu, maszyna do polerowania rantów oraz odkurzacz przemysłowy. Obecnie standardem jest tzw. sprzęt bezpyłowy, ale lepsze maszyny oprócz worków odpylających posiadają już także wbudowane odkurzacze.

 

Dobór środków chemicznych zależy przede wszystkim od rodzaju podłoża i parkietu. Jeśli chodzi o stosowane substancje, w ciągu ostatnich kilkunastu lat wiele się zmieniło. Subity, kleje wodne i lakiery chemoutwardzalne odeszły do lamusa, a ich miejsce zajęły kleje poliuretanowe i wodne, akrylowe poliuretanowe lakiery oraz głęboko penetrujące grunty. Dobry fachowiec powinien świetnie orientować się w nowoczesnych środkach chemicznych i umieć nam doradzić odpowiednie substancje.

 

 

Zanim maszyny pójdą w ruch

 

renowacja parkietuSą też inne istotne rzeczy, które rzetelny parkieciarz powinien zrobić, nim przystąpi do pracy. Przede wszystkim, przed podaniem ceny usługi dokona wizji lokalnej, podczas której oceni parametry podłoża (wilgotność, wytrzymałość, równość), jakość parkietu, a nawet parametry powietrza. Powinien przy tym wykorzystywać specjalistyczny sprzęt: do betonu np. CM-kę (higrometr CM), i osobny wilgotnościomierz do parkietu. Ponadto przeprowadzi wywiad dotyczący konstrukcji podłoża oraz przebiegu instalacji grzewczych i – jeśli to możliwe – sprawdzi informacje w dzienniku budowy. Zanim przystąpi do montażu, przedyskutuje z nami sposób ułożenia parkietu i dokona odbioru podłoża i materiału.

 

Koniec końców, pamiętajmy o spisaniu umowy o roboty budowlane. Pomoże nam ona uniknąć nieporozumień i stanowi podstawę do ubiegania się o pokrycie strat w razie, gdyby mimo wszystko coś poszło nie tak.

 

 

Zobacz także:

Katalog parkieciarzy na SzukajFachowca.pl

 

 

Powiązane artykuły: 

Jak wybrać dobrego fachowca?

Jak zatrudnić rzetelnego fachowca: tynkarz

Jak wybrać rzetelnego wykonawcę: malarz

Jak wybrać dobrego fachowca: instalator

Jak zatrudnić solidnego fachowca: glazurnik

Jak znaleźć dobrego fachowca: dekarz

Jak wybrać solidnego fachowca: elektryk

(Bezpieczna) umowa o roboty budowlane


boguslawpolak 21-02-2013 | 08:43 posty: 1
skąd: Mysłowice
w serwisie od: 08-08-2008 ostatnie logowanie: 03-07-2013
Oceń post
0 | 0

Witam obecnie najlepszą metodą szlifowania nowego parkietu jest szlifowanie cykliniarką trio jest to cykliniarka pracująca na zasadzie trzech tarcz ściernych maszyną tom można wykonać wszystkie czyność w procesie cyklinowania parkietu jak szlifowanie zgrubne szlifowanie konicowe i polorowanie ze wszystkich maszyn cyklinarskich posiada najlepsze parametry maszyny bez pyłowej